livespot.pl

livespot – zdrowie, dom, praca, lifestyle

Lifestyle

W jaki sposób można wykończyć płytki na ścianie?

Płytki na ścianie są bardzo dobrym rozwiązaniem, które chętnie wykorzystywane jest w wielu pomieszczeniach. Wśród nich można w szczególności wymienić kuchnię czy też łazienkę. Wiele osób zastanawia się, jak wykończyć płytki na ścianie, aby w bardzo dobry sposób się to prezentowało. Warto się tego dowiedzieć.

Plastikowe profile

Wśród różnych metod wykończenia zewnętrznych narożników płytek można wymienić plastikowe profile, które będą bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Jest to sposób najczęściej wykorzystywany podczas wykańczania różnych pomieszczeń, w których na ścianach znajdują się płytki. Tego rodzaju profile najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, które jest materiałem o stosunkowo wysokich parametrach jakościowych. Dzięki wykorzystaniu plastikowych listew nie występuje konieczność docinania w żaden sposób płytek, co jest dodatkową zaletą tego rozwiązania. Plastikowe profile można znaleźć w sprzedaży w bardzo wielu wariantach. Różnią się one między sobą kolorystyką, dlatego z całą pewnością będzie można znaleźć produkt odpowiednio dopasowany do naszych płytek.

Listwy narożne

Bardzo dobrym sposobem na wykończenie płytek na ścianie będzie także wykorzystanie takich produktów jak listwy narożne. Są one najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, które są materiałami o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Są również bardzo wytrzymałe, dlatego idealnie nadają się do tego celu. Listy narożne pełnią podobną rolę co profile plastikowe. Z powodzeniem można nimi wykańczać również inne elementy wyposażenia danego wnętrza, takie jak na przykład brodziki. Listy narożne w wielu pomieszczeniach prezentują się elegancko oraz nowocześnie, dlatego warto zastanowić się nad wyborem takiego rozwiązania.

Szlifowanie płytek

Kolejnym sposobem na wykończenie płytek w łazience jest odpowiednie szlifowanie ich krawędzi. Krawędzie kafli przycina się pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Dzięki temu dwie kafle, które ze sobą sąsiadują będą się idealnie stykać. Jest to rozwiązanie, które z całą pewnością będzie się bardzo dobrze prezentować w każdym pomieszczeniu, w którym umieszczone są na ścianach płytki. Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod w obecnych czasach. Jednak wymaga ona wykorzystania specjalistycznego sprzętu, który ma stosunkowo wysokie ceny. Oprócz tego szlifowanie płytek wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a także wprawy oraz doświadczenia w wykonywaniu tego rodzaju czynności. Dlatego warto do szlifowania płytek zatrudnić wykwalifikowaną firmę, która z całą pewnością bez problemów poradzi sobie z wykonaniem tego zadania.