Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy

Jak zregenerować zniszczone włosy? Sprawdzone sposoby na suche, łamliwe kosmyki

Data publikacji 12 października 2020

Niewłaściwa pielęgnacja, a także częste prostowanie, kręcenie, farbowanie oraz suszenie włosów prowadzą do szybkiego pogorszenia ich kondycji. Pasma zaczynają być suche, trudne do rozczesania, łamliwe, a także mogą wypadać. W takiej sytuacji nie trzeba jednak wcale decydować się na ich skrócenie. Jak zregenerować zniszczone włosy? Oto sprawdzone sposoby, by nadać fryzurze piękny wygląd!

Zniszczonym włosom można pomóc na wiele sposobów. Przede wszystkim należy pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków, ale nie można też zapominać o zmianie swoich przyzwyczajeń i zdrowej diecie, która dostarczy im niezbędnych składników odżywczych.

Co powoduje pogorszenie kondycji włosów?

By poprawić kondycję włosów, warto przede wszystkim zrezygnować z tego, co im szkodzi. Wtedy pasma będzie można znacznie łatwiej odbudować i nadać im ładniejszy wygląd.

Gorszy stan włosów powodują:
– częste suszenie suszarką z gorącym powietrzem
– codzienne prostowanie prostownicą
– systematyczne farbowanie, rozjaśnianie
– trwała ondulacja fryzury
– intensywne pocieranie włosów po umyciu
– nieodpowiednia technika rozczesywania
– stosowanie nieprawidłowych kosmetyków

Wybieraj kosmetyki dopasowane dla zniszczonych włosów

Za nadmierne przesuszenie włosów często odpowiedzialny jest szampon zawierający agresywne detergenty jak SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Jak zregenerować zniszczone włosy myte takimi szamponami? W drogeriach można kupić dzisiaj kosmetyki zawierające delikatne detergenty, na przykład Coco Glucoside, Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside czy Cocamidopropyl Betaine.

Codzienną pielęgnację włosów warto uzupełnić również o odżywkę – może być to kosmetyk do spłukiwania lub bez spłukiwania, na przykład w formie sprayu, lekkiego olejku. Każdy typ włosów ma w tym przypadku nieco inne wymagania, dlatego warto przetestować różne odżywki, by dopasować tę najlepszą.

Zadbaj o fryzurę z maskami i olejami

Raz lub dwa razy w tygodniu warto zastosować maskę do włosów. Zawarte w niej substancje aktywne pomogą w odbudowie włosów – najlepiej w tym celu sprawdzają się proteiny, na przykład keratyny, pszenicy, mleka czy jedwabiu. Dobre maski mają też związki nawilżające i ochronne, na przykład glicerynę, kwas hialuronowy, oleje roślinne.

Doskonałym pomysłem, jak zregenerować zniszczone włosy, jest również zastosowanie olejów roślinnych. Olejowanie włosów to proces, który polega na nałożeniu na nie odpowiednio dobranych olejków i pozostawieniu ich na okres od 1 godziny do całej nocy. Potem należy umyć włosy jak zwykle. Rodzaj oleju dobiera się do typu włosów, a dokładnie do ich porowatości.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Karta paliwowa