Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle funkcjonalne kalosze

Jak wybrać solidne i funkcjonalne kalosze?

Data publikacji 14 stycznia 2022

Łowienie ryb to dla wielu osób pasjonujące zajęcie, które odpręża i zapewnia moc emocji. Wędkarz musi mieć odpowiedni sprzęt, który umożliwia złowienie ryby oraz wyciągnięcie jej na brzeg. Istotny jest też właściwy strój, który sprawia, że żadna pogoda i sytuacja nad wodą nie będzie przeszkodą. Typowe ubranie to funkcjonalna kamizelka z wieloma kieszeniami, płaszcz przeciwdeszczowy oraz solidne kalosze wędkarskie.

Jakie buty powinien mieć wędkarz?

Wędkowanie można uprawiać niezależnie od pogody i od pory roku. Wiosną oraz latem aura jest raczej sprzyjająca, ale późną jesienią oraz zimą, nad wodą może być zimno i mokro. Warto się odpowiednio zabezpieczyć, aby łowienie ryb było przyjemnością i nie groziło przeziębieniem się. Bardzo ważne są właściwe i ciepłe buty, które zapewnią też ochronę przed wodą. To podstawowe wyposażenie wędkarzy, którzy łowią nad rzekami. Kalosze wędkarskie wykonane są z dobrej jakości tworzywa, które spełnia dodatkowe funkcje ochronne. Obuwie może mieć różną wysokość, niektóre przeznaczone jest specjalne do łowienia w rzekach, gdzie wędkarz stoi często w dość głębokiej wodzie. Obuwie może posiadać też ściągacze, które chronią przed wpadaniem do środka zanieczyszczeń.

Czym charakteryzuje się obuwie dla wędkarzy?

Obuwie powinno zapewniać ochronę przed wilgocią, wodą oraz przed mrozem, w zależności od łowiska oraz od warunków pogodowych i pory roku. Większość kaloszy wędkarskich ma specjalne podeszwy, które zapewniają lepszą stabilizację na różnych podłożach, są przez to antypoślizgowe. Drugą ważną zaletą jest ochrona łydek przed zadrapaniami, dlatego łatwiej poruszać się po niesprzyjającym terenie. Ma to duże znaczenie na łowiskach rzecznych lub jeziornych. Kaloszy wędkarskich używa się często podczas łowienia ryb na płytkich rzekach, gdzie można z łatwością wejść do wody. To też niezastąpione obuwie podczas łowienia z łódki. Zimowe obuwie powinno być nieprzemakalne oraz ocieplone. Niektóre modele mogą zapewniać komfort użytkowania nawet w temperaturach do -30 stopni Celsjusza. Kalosze wędkarskie występują w wielu kolorach, najczęściej są one zielone lub czarne. Dobrej jakości materiał sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości oraz chronić przed zarysowaniem. Do produkcji często stosuje się specjalną piankę EVA. Ma dobre właściwości izolacyjne, chroni stopę przed chłodem, wilgocią oraz przed urazami. Warto też zaznaczyć, że kalosze są lekkie, dzięki temu można je z łatwością nosić ze sobą w torbie wędkarskiej. Nie zajmują też dużo miejsca, to praktyczne rozwiązanie dla każdego miłośnika łowienia ryb.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

organizacja wesel