Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Smukłe i jędrne – sprawdź najlepsze ćwiczenia na uda!

Data publikacji 6 października 2020


Za pomocą ćwiczeń na uda można sprawić, że nogi będą bardziej smukłe, jędrne, a także pozbawione nieestetycznego cellulitu. Dodatkowo treningi te sprzyjają zrzuceniu nadmiaru kilogramów i poprawiają ogólne samopoczucie. Zobacz, jakie są najlepsze ćwiczenia na uda!

Uda to często dość problematyczny obszar ciała każdej kobiety. To właśnie tam odkłada się dużo tkanki tłuszczowej, a skóra szybko traci swoją jędrność. Na udach często można zobaczyć też cellulit, czyli skórkę pomarańczową. Gdy zatem Twoim problemem są uda, warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas treningów.

Domowe ćwiczenia na uda

Skuteczny trening na uda można wykonać w domu. Wystarczą tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia, za pomocą których można wyszczuplić je, ujędrnić i wzmocnić ich mięśnie. Na tę partię ciała najlepiej nadają się ćwiczenia w pozycji leżącej, w klęku oraz w podporze przodem.

Przysiady
To jedne z najpopularniejszych ćwiczeń przeznaczonych do modelowania ud, ale również polecane do wyćwiczenia mięśni pośladków, łydek, a nawet brzucha i grzbietu. Podczas wykonywania przysiadów należy pamiętać o wyprostowanych plecach.

Wykroki
Również jako najlepsze ćwiczenia na uda polecane są wykroki. To ćwiczenia, które polegają na wykonywaniu klęków na kolano z pozycji stojącej. Aktywują mięśnie ud i pośladków.

Wznosy i wykopy
Ćwiczenia polegające na unoszeniu zgiętej lub wyprostowanej nogi w górę z pozycji stojącej lub w podporze przodem – wspierają dolne partie mięśniowe, w tym między innymi mięśnie ud.

Nożyce
Swój domowy trening warto także uzupełnić o nożyce. To ćwiczenia polegające na uniesieniu nóg w górę podczas pozycji leżącej oraz na wykonywaniu nimi pionowych lub poziomych ruchów.

Swój domowy trening warto rozpocząć od mniej forsownych ćwiczeń, natomiast potem można przejść do bardziej intensywnych treningów. Dzięki temu można stopniowo kształtować uda, a przy tym uniknąć bolesnych zakwasów i zmniejszonej motywacji w dążeniu do swojego celu.

Akcesoria pomocne przy ćwiczeniu mięśni ud

Do ćwiczenia w domu przyda się nie tylko komfortowa mata treningowa. Warto też pamiętać, że najlepsze ćwiczenia na uda będą jeszcze skuteczniejsze wtedy, gdy zastosuje się dodatkowe akcesoria fitness. Razem z nimi można urozmaicić swoje treningi, a także uzyskać lepsze rezultaty.

Do ćwiczenia mięśni ud przydają się:
– gumy oporowe, czyli tak zwane resistance bands,
– duża piłka do fitnessu,
– obciążnik kettlebell,
– skakanka.

Jako trening mięśni ud doskonale nadają się również bieganie, jeżdżenie na rowerze, pływanie. Warto więc zdecydować się również na takie aktywności, żeby zadbać o swoje mięśnie ud, a przy tym o całe ciało.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

Redakcja LiveSpot.pl to zespół pasjonatów z różnych dziedzin, którzy z zaangażowaniem tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?