Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle komputer praca zdalna

Jak zabezpieczyć komputer przy pracy zdalnej ?

Data publikacji 25 listopada 2021

Trzy lata temu praca zdalna nie była niczym niezwykłym. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, jak wiele osób przestawiło się na pracę w domu w ciągu ostatnich 18 miesięcy, to praca zdalna jest już w zasadzie standardem.

Choć uważano to za tymczasową zmianę, ludzie szybko zdali sobie sprawę z zalet pracy w domu. Niektóre z tych zalet to brak konieczności wynajmowania powierzchni biurowej i więcej wolnego czasu dzięki temu, że nie trzeba spędzać godzin na dojazdach. Nie musisz mieszkać w jakimś miejscu tylko dlatego, że tam pracujesz. Podczas gdy praca w domu ma wiele zalet, bezpieczeństwo często stanowi duży problem dla samego siebie. Niektórzy nawet o tym nie myślą, a inni uważają, że jest to nieważne i nie ma czego się obawiać. W rzeczywistości sytuacja bezpieczeństwa komputera jest znaczniej poważniejsza. Oto zasady, których należy przestrzegać, aby zachować najwyższy standard bezpieczeństwa swojego komputera i tym samym swojego miejsca pracy!

Aktualizuj swój system operacyjny i oprogramowanie

Oczywiście, aktualizacje są istotną częścią każdego oprogramowania i jest ku temu powód. Większość nowoczesnych urządzeń zapewnia automatyczne aktualizacje, ale niektóre urządzenia wymagają zgody użytkownika, zanim staną się one automatyczne. Czasami poprawiają one interfejs użytkownika i oferują więcej funkcjonalności, ale często wiążą się z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Używaj silnego hasła

Posiadanie silnego hasła nie tylko pomaga chronić Twoje dane, ale także dane Twojej firmy. Niektórzy ludzie nawet żartują, że ich hasło to ich imię 1,2,3, lub w najgorszym wypadku po prostu hasło. Najlepiej byłoby tego unikać, ponieważ naraża to na znaczne ryzyko naruszenia danych.

Zapory sieciowe i oprogramowanie antywirusowe

Jeśli pracujesz dla większej firmy, powinieneś mieś system antywirusowy

Jeśli pracujesz w małym zespole ludzi, upewnij się, że sprawdziłeś, na co najbardziej narażone są programy, z którymi pracujesz. Niektóre z powszechnych ataków to phishing, trojany, rootkity, spyware itp.

Zapory sieciowe służą jako dodatkowa warstwa ochrony, a ich głównym zadaniem jest niedopuszczenie złośliwego oprogramowania do urządzeń. Kaspersky ma doskonałe oceny i są one konsekwentnie oceniane bardzo wysoko na stronach z recenzjami. Podobnie antywirusy skanują komputer w poszukiwaniu potencjalnego złośliwego oprogramowania. A po wykryciu, zajmują się problemem i usuwają go. Ponadto upewnią się, że tego rodzaju naruszenie nie powtórzy się w przyszłości. Niektóre antywirusy posiadają również firewalle np. Kaspersky

Jeszcze jedną rzeczą, o której warto wspomnieć jest to, że podczas gdy większość ludzi myśli, że wystarczy mieć odpowiednią wersję programu antywirusowego na swoim komputerze, to prawdopodobnie nie jest to przypadek, jeśli chodzi o pracę w domu. Jeśli koszty Cię martwią, jest wiele opcji, które zapewniają fantastyczne zniżki przy dłuższych abonamentach.

Ludzie mogą mieć więcej czasu dla siebie, jednocześnie wykonując swoją pracę. Dla wielu jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Jednak jeśli chodzi o pracę zdalną, bezpieczeństwo może okazać się prawdziwym problemem, jeśli nie jest obsługiwane prawidłowo, więc posłuchaj naszej rady i zabezpiecz swój komputer, abyś nigdy nie musiał mieć problemu z naruszeniem bezpieczeństwa.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

organizacja wesel