Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Jak zacząć wynajem krótkoterminowy?

Data publikacji 9 października 2020

Apartamenty na wynajem krótkoterminowy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Jest to również bardzo ciekawy sposób na podniesienie dochodów z najmu mieszkania. Wynajem krótkoterminowy jak zacząć, by szybko znaleźć dobrych klientów?

Przygotowanie mieszkania

Turyści, którzy na kilka dni wpadają do miasta chcą wynająć apartament, który jest całkowicie wyposażony. Nie chodzi o typowe wyposażenie, w skład którego wchodzą meble czy duże agd, ważne jest kompletne wyposażenie.

W kuchni powinny znajdować się takie sprzęty jak czajnik, toster czy naczynia i sztućce. Ważne są garnki, patelnie czy durszlak. Deska do krojenia oraz komplet noży. Ekspres do kawy również ma duże znaczenie.

W pokojach musi być czysta pościel, a w łazience ręczniki. Nie można zapomnieć o żelazku, desce do prasowania czy suszarce do ubrań. Warto również zadbać o suszarkę do włosów.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest telewizor oraz dostęp do internetu. Wielu gości będzie zwracało uwagę na takie udogodnienia.

W pokoju warto również wydzielić miejsce do odpoczynku. Przyda się kilka książek czy gier planszowych. Wydawać by się mogło, że jest to bez znaczenia, ale goście którzy będą dobrze czuli się w naszym apartamencie wystawia pozytywne opinie, co później będzie miało odwzorowanie w ilości odwiedzających.

Reklama i marketing

Zastanawiając się, wynajem krótkoterminowy jak zacząć koniecznie trzeba pomyśleć o skutecznym marketingu. Z roku na rok konkurencja jest oraz bardziej zacięta, a wymagania klientów coraz większe. Warto już na etapie ogłoszeń pokazać klientom atuty apartamentu.

Sesja zdjęciowa wykonana przez profesjonalnego fotografa, który specjalizuje się w fotografowaniu nieruchomości będzie dużym atutem, który przyciągnie gości. Trzeba pamiętać, by mieszkanie odpowiednio przygotować, a zdjęcia zrobić w ładny, słoneczny dzień, by wyglądało elegancko i radośnie.

Po zrobieniu eleganckiej sesji fotograficznej należy umieścić reklamę mieszkania w serwisach noclegowych. Warto pamiętać, że na wynajem krótkoterminowy decydują się nie tylko turyści, ale również pracownicy w czasie wyjazdów służbowych. Warto podkreślić lokalizację apartamentu. Dokładnie opisać dojazd do atrakcji turystycznych, centrum miasta czy miejsc konferencyjnych.

Zarządzanie najmem krótkoterminowym może przynieść dochód wyższy niż w przypadku najmu okazjonalnego. Warto jednak mieć świadomość, że jest to ciągła praca polegająca na czynnym poszukiwaniu klientów oraz dbaniu o mieszkanie po każdym wyjeżdżającym turyście. Jest to praca bardzo czasochłonna i absorbująca.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wysyłanie skutecznego mailingu