Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak zaaranżować balkon w bloku? Pomysły na urządzenie małego balkonu

Data publikacji 18 października 2020


Nawet niewielki balkon w bloku może przemienić się w relaksujące miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Sprawdź razem z nami, jak zaaranżować balkon o małym metrażu!

Balkon w bloku często traktowany jest po macoszemu. Jednak wystarczy tylko jeden dzień, aby przeprowadzić jego metamorfozę i uzyskać swój azyl w centrum miasta. Ponadto urządzenie balkonu wcale nie musi być związane z wysokimi wydatkami – potrzebne wyposażenie można kupić bardzo tanio. Jak zaaranżować balkon w bloku?

Podłoga na balkonie: przegląd materiałów

Gdy podłoga na balkonie nie jest zbyt ładna, w takim przypadku warto ją osłonić. W tej roli można wykorzystać gotowe płytki podłogowe z drewna, które układa się jak puzzle, sztuczną trawę albo wodoodporne dywany, które bez problemu przetrwają każdą ulewę.

Meble na mały balkon – co kupić?

Na małym balkonie powinny zagościć również meble, aby można było na nim wypocząć czy urządzić przyjęcie dla rodziny i znajomych.

Dobór mebli w dużej mierze warunkowany jest dostępną przestrzenią. Na mniejszym balkonie najlepiej sprawdzą się proste krzesła oraz stolik. Warto sprawdzić ofertę kanap balkonowych, ale można też przygotować je samemu z odpowiednio wykończonej palety przykrytej poduszkami. Dopełnieniem mogą być mały regał, kwietnik.

Wybieramy rośliny na balkon w bloku

Balkon może być idealnym miejscem do samodzielnej uprawy wielu kwiatów ozdobnych, zdrowych warzyw i aromatycznych ziół. Dopasowane do stylu balkonu skrzynki i donice sprawią, że przestrzeń natychmiast nabierze uroczego wyglądu.

Na balkonie można uprawiać między innymi pomidory, paprykę, rzodkiewkę, szczypiorek, pietruszkę czy ogórki. Własnoręcznie zebrane plony będą ukoronowaniem wysiłku włożonego w urządzenie mini ogródka.

Stylowe dekoracje na mały balkon

Nawet najmniejszy balkon w bloku może przyciągać uwagę swoim modnym wyglądem. Jak zaaranżować balkon, tak, aby wyglądał efektownie? Obecnie bardzo popularne są aranżacje w stylu skandynawskim – bazują na naturalnym drewnie, przyjemnych w dotyku tkaninach, rustykalnych dodatkach.

Poza roślinami w doniczkach i skrzynkach dekoracją balkonu mogą stać się gustowne latarenki, świeczki, poduszki czy koce. Wybór jest spory!

Jak oświetlić balkon w bloku?

Aby korzystać z balkonu komfortowo także po zmroku, warto wyposażyć go w oświetlenie. Doskonałym pomysłem mogą być dekoracyjne girlandy świetlne, na przykład z ażurowych kuleczek lub z żarówkami. Klimatyczny efekt można uzyskać również za pomocą oświetlenia LED, na przykład lampionów czy lamp solarnych umieszczanych w doniczkach, podwieszanych na suficie, ścianie.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

Redakcja LiveSpot.pl to zespół pasjonatów z różnych dziedzin, którzy z zaangażowaniem tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

organizacja wesel