Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Wysoka zabudowa w kuchni jest modna i funkcjonalna. Zobacz inspiracje!

Data publikacji 22 września 2020

Kuchenna meblościanka, czyli wysoka zabudowa z mebli jest dzisiaj bardzo popularna. To nie tylko modne, lecz też praktyczne rozwiązanie – dzięki niemu nawet mała kuchnia uzyska dużo miejsca do przechowywania.

Dobór odpowiedniego wyposażenia ma istotne znaczenie dla codziennego komfortu korzystania z kuchni. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszy się wysoka zabudowa, która zajmuje praktycznie całą ścianę.

Dlaczego w kuchni warto wykonać wysoką zabudowę?

Przede wszystkim wysoka zabudowa w kuchni to funkcjonalne rozwiązanie. Dodatkowe szafki do przechowywania znacznie ułatwiają utrzymanie porządku – każdy produkt spożywczy, akcesoria czy sprzęty znajdą wtedy swoje miejsce.

W zabudowach ściennych umieszcza się też AGD – piekarniki, kuchenki mikrofalowe, co znacznie ułatwia korzystanie z tych kluczowych w kuchni sprzętów. Również wysoko zabudowane meble mogą poprawić estetykę pomieszczenia – świetnie blokują nieestetyczne elementy wnętrza, na przykład rury.

Pomysły na wysoką zabudowę w kuchni

Wysoka zabudowa kuchenna komponuje się z praktycznie każdym stylem wystroju – doskonale nadaje się zarówno do uzupełnienia nowoczesnych, jak i klasycznie wyglądających przestrzeni, by zapewnić w nich maksymalną ergonomię.

W nowoczesnych przestrzeniach wysoka zabudowa w kuchni najczęściej ma postać minimalistycznej ściany, która harmonijnie wpisuje się w całość wnętrza. Stosuje się między innymi płyty wykończone na wysoki połysk w kolorze białym, szarym, płyty drewnopodobne i drewniane. Szafki najczęściej nie są dodatkowo zdobione, a niekiedy nie mają nawet uchwytów – wykorzystuje się wtedy specjalne systemy otwierania reagujące na nacisk.

Z kolei w tradycyjnych przestrzeniach wysoka zabudowa najczęściej ma formę dekorowanych szafek – przyciągają uwagę eleganckimi frontami ze szprosami, frezowaniem, tłoczeniami, ozdobnymi uchwytami czy belkami (cokołami górnymi). Wśród popularnych kolorów znajdują się między innymi ponadczasowa biel, także w ciepłym, kremowym odcieniu, wybarwienia drewna.

Jak wykonać wysoką zabudowę kuchenną?

Idealne dopasowanie zabudowy kuchennej aż po sam sufit do wnętrza wymaga zastosowania mebli odpowiadających wysokości pomieszczenia. Właśnie dlatego wysoka zabudowa w kuchni najczęściej wykonywana jest na indywidualne zamówienie – dzięki temu można otrzymać meble pasujące zarówno do niższych, jak i wyższych pomieszczeń.

Warto wybrać dobrą firmę stolarską, która będzie mogła zapewnić kompleksową obsługę – pobierze wymiary, przygotuje projekt, zbuduje i zamontuje kuchnię w pełni dopasowaną do wnętrza i gustu klienta.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

odkurzacz bezprzewodowy dla dużej rodziny