Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Jaki monitor wybrać do pracy?

Data publikacji 30 września 2020

W obecnych czasach bardzo wiele osób zajmuje się wykonywaniem pracy biurowej. Podczas niej niezbędne jest podstawowe wyposażenie, które obejmuje między innymi komputer oraz monitor. Wybór właściwego sprzętu nie jest tak prostym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Wiele osób zastanawia się, jaki monitor do pracy wybrać. Warto się tego dowiedzieć.

Rozdzielczość matrycy

Wybierając monitor do pracy biurowej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rozdzielczość matrycy, która się w nim znajduje. Powinna mieć ona minimum 1600×900 pikseli. Jednak najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie wybór 1920×1080 pikseli.

Przekątna ekranu

W różnego rodzaju monitorach bardzo istotna jest także przekątna ekranu. Monitor wykorzystywany w biurze powinien mieć od dwudziestu dwóch do dwudziestu czterech cali. Z całą pewnością będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie. Jednak jeśli posiadamy w pracy specjalne potrzeby to możemy również wybrać większą przekątną ekranu.

Rodzaj matrycy

Podczas zakupu monitora do pracy powinno się również zwrócić uwagę na rodzaj matrycy, która się w nim znajduje. Matryca typu IPS polecana jest przede wszystkim podczas pracy z fotografiami czy też z grafiką. Zapewnia ona doskonałe odwzorowanie ekranu. Natomiast do pracy biurowej warto wybierać matrycę typu TN.

Powłoka

W monitorach wykorzystywanych w biurze może również występować różna powłoka. Najbardziej polecanym rozwiązaniem będzie wybór powłoki matowej, ponieważ ogranicza ona refleksy oraz odbijanie się światła. Dzięki temu jest bardziej korzystna dla naszego wzroku, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego rodzaju sprzętu.

Kontrastowość

Wśród istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu monitora do pracy można również wymienić kontrastowość. Kontrastowość ma bardzo duży wpływ na wyrazistość barw, a także odwzorowanie czerni. Dlatego warto ją w odpowiedni sposób dopasować do swoich potrzeb.

Czas reakcji monitora

Podczas zakupu monitora do wykonywania pracy biurowej powinno się również zwrócić uwagę na jego czas reakcji. Optymalnym wyborem będzie ekran, który reaguje na zmiany w okresie 10 ms. Dzięki temu bez problemu będzie można na nim przeglądać dokumenty, pliki PDF czy też arkusze kalkulacyjne.

Możliwości konfiguracji

Wybierając odpowiedni dla siebie monitor powinno się również zwrócić uwagę na możliwości jego konfiguracji, co jest bardzo istotnym aspektem. Przede wszystkim warto wybrać monitor, w którym będzie można dowolnie ustawić kontrast oraz jasność. Dzięki temu będzie on idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wysyłanie skutecznego mailingu