Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Plastyka w żłobku

Plastyka w żłobku – techniki plastyczne pracy z dzieckiem

Data publikacji 29 października 2021

Kto powiedział, że zabawy plastyczne z małymi dziećmi muszą być nudne? Wręcz przeciwnie – olbrzymia ilość różnych technik sprawia, że dorośli – podobnie jak ich dzieci – mogą sami odkrywać bogactwo wspólnej zabawy. Jakie więc rodzaje prac plastycznych można wykonywać z dziećmi uczęszczającymi np. do żłobka?

Czas zacząć z wysokiego C

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są dedykowane zestawy dla kilkulatków. W ich skład wchodzą m.in. jesienne liście, kredki świecowe, farby, podkładki, tektura, a nawet klej i inne, przydatne dla maluchów gadżety. Tak rozbudowane pomoce plastyczne mają uniwersalny charakter, gdyż skorzystają z nich zarówno dzieci 2 i 3 letnie, jak i maluchy w wieku przedszkolnym. Mało tego, niektóre z elementów zestawu można zabrać ze sobą na kreatywne lekcje plastyki. Tak jest chociażby w przypadku wspomnianej tekturki lub też hitu jesiennych zajęć, a więc liści. Możliwości zestawu można opcjonalnie rozbudować o np. własne, jesienne zbiory, to jest żołędzie i kasztany.

Ponadczasowy wymiar kredek

Kredki, to chyba najpopularniejsze artykuły plastyczne dla dzieci. Rodzic może wybierać spośród m.in. kredek woskowych (są bezpieczne nawet dla dwulatków) i kredek świecowo-pastelowych. Te ostatnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku szorstkich powierzchni. Z kolei w trakcie ich rozcierania, można uzyskać efekt pasteli suchych. A skoro już o nich mowa, to ich zaletą jest odporność na oddziaływania mechaniczne (brak efektu kruszenia). Co więcej, pastele suche uzyskują optymalne wybarwienie i – przy odpowiedniej technice – gwarantują efekt podobny do farb akwarelowych.

Edukacyjne gadżety do malowania

Niektóre materiały plastyczne mają dość zabawną i niecodzienną formę. Tak też jest w przypadku tzw. jaj do malowania, które – dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu – pomagają w nauce prawidłowego chwytu pisaka, długopisu lub kredki. Mało tego – takie jajo posiada specjalny otwór, do którego wkłada się pisak. Dzięki temu maluch ma jeszcze więcej frajdy z takiej zabawy, gdyż widzi, że przesuwany po powierzchni gadżet pozostawia na niej charakterystyczny ślad. Opcjonalnie można też skorzystać z bardziej tradycyjnych rozwiązań, to jest prostych, plastikowych narzędzi do odrysowania. Co ważne – za ich pomocą można odrysować nie tylko proste figury geometryczne, ale też ruchy mimiczne.

Podsumowując, plastyka z kilkuletnimi dziećmi może być idealną przestrzenią do odkrywania zupełnie nowych, wręcz zaskakujących technik. Nauka ich przez zabawę, to najlepsza inwestycja w wiedzę i umiejętności malucha.

Praktyczne i kolorowe akcesoria plastyczne dla dzieci znajdziesz na stronie https://mojebambino.pl/108/Artykuly-plastyczne-dla-zlobka.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

Redakcja LiveSpot.pl to zespół pasjonatów z różnych dziedzin, którzy z zaangażowaniem tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

organizacja wesel