Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Jak w skuteczny sposób prać buty sportowe?

Data publikacji 8 października 2020


Buty sportowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego sportowca. Dlatego powinno się o nie w odpowiedni sposób zadbać poprzez codzienną pielęgnację. Podczas treningów na zewnątrz buty sportowe bardzo często ulegają sporym zabrudzeniom. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak prać buty sportowe w sposób skuteczny oraz efektywny. Warto się tego dowiedzieć.

Jak prać buty w pralce?

Niektóre buty sportowe z powodzeniem można prać w pralkach automatycznych. Jednak aby mieć pewność, że można je uprać w ten sposób warto zapoznać się z informacjami, które zostały udzielone przez producenta tego rodzaju obuwia. Jest tam najczęściej określona możliwość prania obuwia w pralce oraz wszystkie niezbędne parametry tego procesu. Jeśli nie ma na butach żadnej instrukcji to warto przyjrzeć się ich konstrukcji. Jeśli są szyte to z powodzeniem można je uprać w pralce. Natomiast jeśli są klejone to warto unikać takiego rozwiązania, ponieważ może być ono bardzo niekorzystne.

Pranie butów krok po kroku

Przede wszystkim przed włożeniem butów do pralki najlepiej usunąć z nich ręcznie wszystkie zabrudzenia takie jak kamienie czy piasek. Mogą one w niekorzystny sposób wpłynąć na stan naszej pralki, dlatego warto ich unikać podczas prania. Następnym krokiem jest wyjęcie z butów sznurówek oraz wkładek. Tego rodzaju elementy nie powinny być prane w pralce, jednak można je uprać w sposób ręczny. W kolejnym kroku powinno się ustawić odpowiedni program prania. Nie powinien być on zbyt intensywny, ponieważ może uszkodzić nasze buty. Podczas prania dobrze jest również wybierać jak najniższą temperaturę, czyli na przykład trzydzieści stopni Celsjusza. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia lub odbarwienia się butów zostaje zminimalizowane. Buty podczas prania można także umieścić w specjalnym worku, dzięki któremu obuwie nie zostanie zniszczone.

Ręczne pranie butów

Buty sportowe z powodzeniem można również uprać w sposób ręczny, jeśli nie posiada się pralki lub z jakichś powodów nie chce się jej używać do tego celu. Ręczne pranie butów dotyczy również sytuacji, kiedy posiadane przez nas buty są klejone, a nie szyte. W celu uprania butów w ten sposób należy wyjąć z nich sznurówki oraz wkładki. Następnie powinno się je delikatnie uprać w misce z ciepłą wodą oraz płynem do prania. Można do tego użyć również miękką szczoteczkę, która pomoże nam usunąć wszystkie zabrudzenia. Na końcu warto w odpowiedni sposób wysuszyć buty. Można do nich włożyć stare gazety, aby wilgoć szybciej się zminimalizowała. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

Redakcja LiveSpot.pl to zespół pasjonatów z różnych dziedzin, którzy z zaangażowaniem tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Damskie bluzki na każdą okazję