Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Charakterystyka pistoletów Glock

Charakterystyka pistoletów Glock

Data publikacji 28 października 2021

Markę Glock znają chyba wszyscy miłośnicy broni. Ta powstała w 1963 roku austriacka firma stale udoskonala swoją broń palną. Owocem tych prac był powstały w latach osiemdziesiątych słynny model P-80, a także – co ciekawe – model oznaczony numerami 17 i 19, który jest używany m.in. przez polskie służby mundurowe.

Od siedemnastki do dziewiętnastki

Najpopularniejsze obecnie modele pistoletów Glock to słynna już 17tka i jej lżejszy odpowiednik, czyli 19tka. Obydwa modele oznaczone są kolejnymi numerami porządkowymi generacji. W modelu z numerem 17 Gen IV wprowadzono m.in. bardziej ergonomiczną rękojeść, która – co ciekawe – może być wyposażona w dodatkową nakładkę uwzględniającą rozmiar dłoni. Nowością jest też powiększony zwalniacz magazynka, a także możliwość przełożenia go na lewą stronę (dla osób leworęcznych). Glock 17 to również lepsza kontrola w momencie prowadzenia ognia ciągłego, co jest zasługą wzmocnionej, podwójnej szyny zwrotnej. W modelu 17 Gen V zmodyfikowano nieco koronę, jak i sposób gwintowania lufy, co oczywiście przełożyło się na znacznie większą celność pistoletu. Kolejną modyfikację „siedemnastki” stanowi model oznaczony skrótem MOS Gen IV. Różni się on od pozostałych pistoletów dość oryginalnym ukształtowaniem rękojeści.

Model 19 wchodzi do gry!

Podobną modyfikację „zaliczył” model oznaczony numerem 19 Gen IV, który jednak – w porównaniu do 17tki – jest nieco mniejszy. Posiada on magazynek na 15 naboi (w modelu „17” mieści się w 17 naboi) i lekką, bo zaledwie 850 g obudowę (po załadowaniu amunicji). W kolejnej odsłonie pistoletu (Gen V) przeprojektowano lufę, wprowadzono warstwę ochronną nDLC, zamontowano obustronne manipulatory i jednocześnie poprawiono mechanizm spustowy. Kolejną odmianą „dziewiętnastki” jest model Coyote, który łączy w sobie pełnowymiarowość modelu 17 i ergonomię zamka z 19tki. Coyote wyróżnia się też bardzo dużą, wręcz bezkonkurencyjną niezawodnością.

Pistolet z numerem 43

Kolejna odmiana Glocka oznaczona tym razem numerem 43, jest bardzo ergonomiczny i lekki (zaledwie 585 g z magazynkiem) pistolet. Model ten wyróżnia się ciekawą rękojeścią (znaną pod nazwą Beavertail) i wyjątkową, pewną w chwycie fakturą, która zapewnia maksimum ergonomii. Podobnie jak i inne pistolety tego producenta, również i „43ka” wyróżnia się dużą niezawodnością i wytrzymałością.

To tylko niektóre z funkcji, jakie oferują pistolety tego utytułowanego producenta. Sklep Racegun.pl oferuje broń o bardzo zróżnicowanych, wręcz spersonalizowanych właściwościach.

samochody ciężarowe

Redakcja livespot.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

organizacja wesel