Igor Bebkiewicz

"W. Szanowna Pani Premier, Państwo prawa służy obywatelom i chroni je przed niebezpieczeństwami. Dba o wychowanie i rozwój młodzieży. Właśnie edukacja młodych ludzi w budżetach samorządów to najistotniejszy i zarazem największy wydatek. Państwo Polskie stara się dbać o rozwój swoich młodych obywateli. To jest bezsprzeczne i bezdyskusyjne. Dlatego z wielką troską należy traktować nowe zagrożenia, które uderzają w młodych ludzi - apeluje publicysta i dokumentalista Paweł Zastrzeżyński.

Mowa tu o nowym zjawisku, które w świadomości dorosłych nie jest tak zauważalne, jak wśród młodzieży w wieku 18-24 lat. Ta grupa staje się zupełnie odizolowana od społecznego przekazu zawartego i transmitowanego przez masowe środki komunikacji społecznej (prasa, radio i telewizja). Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi.

Najbardziej spektakularnym obrazem działania osób w tej przestrzeni było wydarzenie z dnia 14 lipca 2017 r., kiedy to padł rekord oglądalności jednego ze streamów, w którym młodzi ludzie postanowili wywoływać duchy. Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! A przede wszystkim eskalując wulgaryzm przekazu zniszczyli dorobek nauczycieli, którzy z oddaniem i za państwowe środki starają się kształtować młodzież w duchu patriotyzmu i humanizmu.

Zainteresowanie tą formą przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. To co wydarzyło się można porównać z audycją radiową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 40-tych, gdzie Orson Welles słuchowiskiem „Atak Marsjan” doprowadził do niespotykanej paniki całego amerykańskiego społeczeństwa.

I właśnie te zagrożenia można było zobaczyć w czasie seansu, gdy antagonistyczne grupy młodzieży zaczęły gromadzić się wokół wydarzenia.

Należy przeciwdziałać temu zjawisku w chwili gdy jest jeszcze ono na etapie rozwoju. Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm. Dziś takim zagrożeniem i nowym zalążkiem trzeciego totalitaryzmu po faszyzmie i komunizmie może być bezpośrednio okultyzm i anarchia. Jesteśmy już świadkami tego w ostatnich wydarzeniach za naszą zachodnią granicą.

Właśnie te postawy są wynikiem komunikacji, która rozlewa się w transmisjach nadawanych w Internecie. Przekazach absolutnie pozbawionych kontroli, choćby takiej jakie piastuje KRRiT nad publicznymi nadawcami.

Proszę rozważyć ten problem zwłaszcza w nowej ustawie dotyczącej Mediów Narodowych. W obecnej zupełnie dziewiczej sytuacji dla formy i przekazu treści, pominięcie przekazu internetowego zwłaszcza YouTubowego Streama byłoby zaniechaniem, które w młodym społeczeństwie miałoby nieodwracalne skutki."

Tak właśnie wygląda treść owego listu, który znajdziecie na stronie Telewizji Republika.

Dowiedz się więcej

Aktualności

YouTube


Angielska wersja filmu "Niezwyciężeni" usunięta z YouTube!

Historia tego jak Polska odzyskała wolność zawarta w krótkim filmie, który mogliśmy oglądać od kilku dni widocznie komuś bardzo się nie spodobała bądź zawierała treści objęte prawami autorskimi o czym zapomnieli twórcy wideo. Angielska wersja animacji, która zainteresowała już niemałą grupę ludzi z całego świata i w której jako narrator wystąpił Sean Bean została usunięta z oficjalnego profilu IPNtv. Po wejściu w link prowadzący do ang. wideo widoczny jest tylko napis: ""IPNtv: The ..." Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski." Dostępna jest nadal polska wersja z Mirosławem Zbrojewiczem w roli narratora.

Igor Bebkiewicz

Subskrybuj newsletter

Zaloguj się aby zapisać

Youtuber namawiał do wystawiania słabych ocen dla baru - sprawa może wyląduje w prokuraturze?

Znany youtuber Serafin Pęzioł swoje 23 urodziny spędzał między innymi we wrocławskim barze Ambasada w którym - według tego co przekazał poprzez swój profil na FB został źle obsłużony. Postanowił więc odegrać się na knajpie namawiając swoich widzów do bojkotu tego miejsca poprzez wystawianie negatywnych opinii knajpie w internecie. Sprawą mogą zająć się organy ścigania...

Czytaj więcej
Igor Bebkiewicz

Wykopowicze śledzili youtubera aby uzyskać adres Rafonixa

Adamz opublikował wczoraj wideo wyjaśniające sytuację o której wspominał w czasie wakacji, a dokładnie to jak i przez kogo był śledzony. Okazuje się, że to grupka użytkowników serwisu Wykop.pl bawiła się w detektywów w celu uzyskania adresu Rafonixa, którego przyjacielem jest Adam i na którego streamach często się pojawia.

Igor Bebkiewicz

Czy DeeJeyPallaside pozywa innych youtuberów i widzów?

Ostatnio jesteśmy świadkami kolejnej afery na polskim YouTube. Tym razem głównym bohaterem jest DeeJeyPallaside, który jak przedstawiają inni twórcy miał rzekomo pozywać innych youtuberów. Sam DeeJeyPallaside przygotował materiał w którym wyjaśnia całą sytuację związaną z "pozwami sądowymi".

Igor Bebkiewicz

Google się pomyliło i wysłało srebrny przycisk do youtubera z Chile zamiast do Magicala

Na kanale chilijskiego youtubera Alfred.Okay pojawił się dziś materiał wideo w którym ów bohater pokazuje otrzymany od Google srebrny przycisk za 100 tys. subskrypcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest to przycisk przeznaczony dla Daniela Magicala...

Igor Bebkiewicz

"Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy” - film o 50 latach walki Polaków

Niesamowity. Tak krótko można opisać film "Niezwyciężeni" przedstawiający historię Polaków od wybuchu II wojny światowej do runięcia Żelaznej Kurtyny. Animacja dostępna jest zarówno z lektorem polskim (Mirosław Zbrojewicz) jak i angielskim (Sean Bean, który pojawił się między innymi w Grze o Tron ) dzięki czemu dotrze prawdopodobnie do najdalszych zakątków świata. I Wy poświęćcie 4 minuty na ten film bo naprawdę warto.

Igor Bebkiewicz

Interesujące transmisje


Brak transmisji

Najpopularniejsze produkcje