Igor Bebkiewicz

"W. Szanowna Pani Premier, Państwo prawa służy obywatelom i chroni je przed niebezpieczeństwami. Dba o wychowanie i rozwój młodzieży. Właśnie edukacja młodych ludzi w budżetach samorządów to najistotniejszy i zarazem największy wydatek. Państwo Polskie stara się dbać o rozwój swoich młodych obywateli. To jest bezsprzeczne i bezdyskusyjne. Dlatego z wielką troską należy traktować nowe zagrożenia, które uderzają w młodych ludzi - apeluje publicysta i dokumentalista Paweł Zastrzeżyński.

Mowa tu o nowym zjawisku, które w świadomości dorosłych nie jest tak zauważalne, jak wśród młodzieży w wieku 18-24 lat. Ta grupa staje się zupełnie odizolowana od społecznego przekazu zawartego i transmitowanego przez masowe środki komunikacji społecznej (prasa, radio i telewizja). Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi.

Najbardziej spektakularnym obrazem działania osób w tej przestrzeni było wydarzenie z dnia 14 lipca 2017 r., kiedy to padł rekord oglądalności jednego ze streamów, w którym młodzi ludzie postanowili wywoływać duchy. Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! A przede wszystkim eskalując wulgaryzm przekazu zniszczyli dorobek nauczycieli, którzy z oddaniem i za państwowe środki starają się kształtować młodzież w duchu patriotyzmu i humanizmu.

Zainteresowanie tą formą przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. To co wydarzyło się można porównać z audycją radiową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 40-tych, gdzie Orson Welles słuchowiskiem „Atak Marsjan” doprowadził do niespotykanej paniki całego amerykańskiego społeczeństwa.

I właśnie te zagrożenia można było zobaczyć w czasie seansu, gdy antagonistyczne grupy młodzieży zaczęły gromadzić się wokół wydarzenia.

Należy przeciwdziałać temu zjawisku w chwili gdy jest jeszcze ono na etapie rozwoju. Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm. Dziś takim zagrożeniem i nowym zalążkiem trzeciego totalitaryzmu po faszyzmie i komunizmie może być bezpośrednio okultyzm i anarchia. Jesteśmy już świadkami tego w ostatnich wydarzeniach za naszą zachodnią granicą.

Właśnie te postawy są wynikiem komunikacji, która rozlewa się w transmisjach nadawanych w Internecie. Przekazach absolutnie pozbawionych kontroli, choćby takiej jakie piastuje KRRiT nad publicznymi nadawcami.

Proszę rozważyć ten problem zwłaszcza w nowej ustawie dotyczącej Mediów Narodowych. W obecnej zupełnie dziewiczej sytuacji dla formy i przekazu treści, pominięcie przekazu internetowego zwłaszcza YouTubowego Streama byłoby zaniechaniem, które w młodym społeczeństwie miałoby nieodwracalne skutki."

Tak właśnie wygląda treść owego listu, który znajdziecie na stronie Telewizji Republika.

Dowiedz się więcej

Aktualności

YouTube


Brodaci youtuberzy kolejny raz zaciekawiają swoim materiałem. Liga Sprawiedliwości trafiła do kin. A tym czasem dwóch brodatych przedstawi Wam nieco informacji o tym filmie. Ben Affleck z problemami alkoholowymi, niesamowite wyniki Wonder Woman i problemy Justice League zobaczcie co Brodacze myślą o tym w momencie premiery filmu.

Igor Bebkiewicz

Figurki kolekcjonerskie oraz wyjątkowe breloki z gier, filmów, komiksów oraz bajek? Musisz je mieć! Od 15 zł po droższe wersje kolekcjonerskie. Błyskawiczna dostawa. Już teraz sprawdź ofertę figurek Pop! Vinyl.

Co w najnowszym filmie o Thorze śmieszy najbardziej i która postać najbardziej rzuca się w oczy? O tym opowie Wam jeden z brodatych youtuberów z kanału Brody z Kosmosu. Uwaga materiał zawiera spojlery!

Igor Bebkiewicz

Youtuber ukrywający się pod nickiem Vina 7 listopada opublikował materiał wideo w którym mówi, że SexMasterka swoją markę ubrań rozwija sprzedając ciuchy sprowadzone na zamówienie z popularnego, chińskiego sklepu AliExpress. Tam na przykład jej bluza kosztuje niecałe 4 dolary, a przy większym zamówieniu z własnym nadrukiem sprzedawca oferuje dodatkowy rabat. Kilka dni później kanale pojawił się kolejny materiał związany z tym tematem. Tym razem Vina opowiado o próbach jego zastraszenia przez firmę odpowiedzialną za ubrania SexMasterki. Youtuberka na razie nie odniosła się do tego tematu na którymś ze swoich profili w serwisach społecznościowych bądź kanale na YouTube.

Igor Bebkiewicz

W 21 odcinku komediowo-politycznego serialu "Ucho Prezesa" zatytułowanym "Na arabskim dywaniku" pojawiło się małe nawiązanie do piosenki "Poka Sowe" nagranej przez SexMasterkę (6:20). Mimo tego, że teledysk do piosenki zajął miejsce w pierwszej setce najbardziej nielubianych wideo na YouTube Aniela, która co jakiś czas szokuje swoimi materiałami zapowiedziała dziś nagranie nowej piosenki.

Igor Bebkiewicz

Streamerka Caroline_Burt podczas jednej ze swoich transmisji myślała, że wsiada do zamówionego wcześniej samochodu z Ubera. Okazało się jednak, że pomyliła auta i wsiadła nie do zamówionego przez aplikację Uber samochodu lecz do mężczyzny czekającego na prostytutkę...

Igor Bebkiewicz

Materiał wideo, który był zamieszczony we wczorajszym wpisie dotyczącym kłótni Magicala z matką podczas ostatniego streama zniknął z sieci. Youtuberzy prowadzący kanały z oddshotami na których wylądowały niedawno powtórki tamtego streama również skarżą się na zgłoszenia spływające na ich kanał. Wygląda na to, że Magical chciałby aby ten urywek tamtego nieszczęsnego streama zniknął z sieci. Chociaż osobiście nie odniósł się do zgłoszeń informując o nadchodzącym streamie. W jego wpisie na specjalnej grupie możemy wyczytać, że wyjaśnił sobie tamtą akcję z matką. Lecz po tym jak zachowanie Magicala zobaczyła większa grupa osób może mieć spore problemy. Zwłaszcza jeśli instytucje takie jak MOPR odpowiedzą na zgłoszenia internautów.

Dowiedz się więcej
Igor Bebkiewicz

Interesujące transmisje


Brak transmisji

Najpopularniejsze produkcje