Igor Bebkiewicz

"W. Szanowna Pani Premier, Państwo prawa służy obywatelom i chroni je przed niebezpieczeństwami. Dba o wychowanie i rozwój młodzieży. Właśnie edukacja młodych ludzi w budżetach samorządów to najistotniejszy i zarazem największy wydatek. Państwo Polskie stara się dbać o rozwój swoich młodych obywateli. To jest bezsprzeczne i bezdyskusyjne. Dlatego z wielką troską należy traktować nowe zagrożenia, które uderzają w młodych ludzi - apeluje publicysta i dokumentalista Paweł Zastrzeżyński.

Mowa tu o nowym zjawisku, które w świadomości dorosłych nie jest tak zauważalne, jak wśród młodzieży w wieku 18-24 lat. Ta grupa staje się zupełnie odizolowana od społecznego przekazu zawartego i transmitowanego przez masowe środki komunikacji społecznej (prasa, radio i telewizja). Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi.

Najbardziej spektakularnym obrazem działania osób w tej przestrzeni było wydarzenie z dnia 14 lipca 2017 r., kiedy to padł rekord oglądalności jednego ze streamów, w którym młodzi ludzie postanowili wywoływać duchy. Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! A przede wszystkim eskalując wulgaryzm przekazu zniszczyli dorobek nauczycieli, którzy z oddaniem i za państwowe środki starają się kształtować młodzież w duchu patriotyzmu i humanizmu.

Zainteresowanie tą formą przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. To co wydarzyło się można porównać z audycją radiową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 40-tych, gdzie Orson Welles słuchowiskiem „Atak Marsjan” doprowadził do niespotykanej paniki całego amerykańskiego społeczeństwa.

I właśnie te zagrożenia można było zobaczyć w czasie seansu, gdy antagonistyczne grupy młodzieży zaczęły gromadzić się wokół wydarzenia.

Należy przeciwdziałać temu zjawisku w chwili gdy jest jeszcze ono na etapie rozwoju. Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm. Dziś takim zagrożeniem i nowym zalążkiem trzeciego totalitaryzmu po faszyzmie i komunizmie może być bezpośrednio okultyzm i anarchia. Jesteśmy już świadkami tego w ostatnich wydarzeniach za naszą zachodnią granicą.

Właśnie te postawy są wynikiem komunikacji, która rozlewa się w transmisjach nadawanych w Internecie. Przekazach absolutnie pozbawionych kontroli, choćby takiej jakie piastuje KRRiT nad publicznymi nadawcami.

Proszę rozważyć ten problem zwłaszcza w nowej ustawie dotyczącej Mediów Narodowych. W obecnej zupełnie dziewiczej sytuacji dla formy i przekazu treści, pominięcie przekazu internetowego zwłaszcza YouTubowego Streama byłoby zaniechaniem, które w młodym społeczeństwie miałoby nieodwracalne skutki."

Tak właśnie wygląda treść owego listu, który znajdziecie na stronie Telewizji Republika.

Dowiedz się więcej

Aktualności

YouTube


Najnowszy challenge podbijający YouTube należy do grupy tych bardzo idiotycznych wyzwań jakie stawiają przed sobą youtuberzy. Tide Pod Challenge polega na rozgryzaniu w ustach kapsułek do prania. Przedstawiciele serwisu YouTube zareagowali i proszą o zgłaszanie takich filmów ponieważ łamią one zasady korzystania z serwisu. Rozgryzienie takiej kapsułki może wywołać komplikacje zdrowotne. Dlatego apelujemy nie próbujcie dołączać do tego wyzwania.

Igor Bebkiewicz

Figurki kolekcjonerskie oraz wyjątkowe breloki z gier, filmów, komiksów oraz bajek? Musisz je mieć! Od 15 zł po droższe wersje kolekcjonerskie. Błyskawiczna dostawa. Już teraz sprawdź ofertę figurek Pop! Vinyl.

Youtuberzy Luke Erwin i Jackson O’Doherty zostali aresztowani podczas nagrywania challengu "Silly Salmon". Głównym powodem dla którego zatrzymała ich policja był skok z najwyższego mostu w Brisbane. Policja skonfiskowała kartę SD youtuberów z nagraniami przez co nie będą mogli ich pokazać do połowy lutego. Luke Erwin musi stawić się w sądzie 19 lutego.

Igor Bebkiewicz

Streamer i youtubera Graham the Christian podczas akcji w której zebrał 10 tys. dolarów dla Red Nose Day powiedział milion razy frazę "Gucci Gang". Przez 15 dni 19-latek prowadził akcję podczas której zbierał pieniądze na cel charytatywny i jednocześnie powtarzał "Gucci Gang". Ostatni 1000 możecie obejrzeć i usłyszeć na załączonym wideo.

Igor Bebkiewicz

Logan Paul 3 miesiące przed wybuchem sporej afery z jego udziałem kupił sobie willę za 6,6 mln dolarów. Niedawno mogliśmy usłyszeć o tym, że youtuber zatrudnił ochronę dla swojej nowej posiadłości po tym jak zaczął dostawać groźby. Teraz możecie obejrzeć willę Paula od środka. Jest prestiżowo...

Dowiedz się więcej
Igor Bebkiewicz

Najpopularniejszy serwis z wideo postanowił wprowadzić nowe zasady monetyzacji. Na pewno mniejszym i początkującym twórcom na YouTube przyda się sporo cierpliwości.

Czytaj więcej
Igor Bebkiewicz

Na YouTube swoją premierę miał niedawno fanowski film Voldemort: Origins of the Heir. Trwający prawie godzinę film to idealna pozycja dla fanów uniwersum Harry'ego Pottera. Jeśli do takich należycie to łapcie popcorn i oglądajcie!

Igor Bebkiewicz

Interesujące transmisje


Brak transmisji

Najpopularniejsze produkcje