Igor Bebkiewicz

"W. Szanowna Pani Premier, Państwo prawa służy obywatelom i chroni je przed niebezpieczeństwami. Dba o wychowanie i rozwój młodzieży. Właśnie edukacja młodych ludzi w budżetach samorządów to najistotniejszy i zarazem największy wydatek. Państwo Polskie stara się dbać o rozwój swoich młodych obywateli. To jest bezsprzeczne i bezdyskusyjne. Dlatego z wielką troską należy traktować nowe zagrożenia, które uderzają w młodych ludzi - apeluje publicysta i dokumentalista Paweł Zastrzeżyński.

Mowa tu o nowym zjawisku, które w świadomości dorosłych nie jest tak zauważalne, jak wśród młodzieży w wieku 18-24 lat. Ta grupa staje się zupełnie odizolowana od społecznego przekazu zawartego i transmitowanego przez masowe środki komunikacji społecznej (prasa, radio i telewizja). Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi.

Najbardziej spektakularnym obrazem działania osób w tej przestrzeni było wydarzenie z dnia 14 lipca 2017 r., kiedy to padł rekord oglądalności jednego ze streamów, w którym młodzi ludzie postanowili wywoływać duchy. Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! A przede wszystkim eskalując wulgaryzm przekazu zniszczyli dorobek nauczycieli, którzy z oddaniem i za państwowe środki starają się kształtować młodzież w duchu patriotyzmu i humanizmu.

Zainteresowanie tą formą przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. To co wydarzyło się można porównać z audycją radiową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 40-tych, gdzie Orson Welles słuchowiskiem „Atak Marsjan” doprowadził do niespotykanej paniki całego amerykańskiego społeczeństwa.

I właśnie te zagrożenia można było zobaczyć w czasie seansu, gdy antagonistyczne grupy młodzieży zaczęły gromadzić się wokół wydarzenia.

Należy przeciwdziałać temu zjawisku w chwili gdy jest jeszcze ono na etapie rozwoju. Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm. Dziś takim zagrożeniem i nowym zalążkiem trzeciego totalitaryzmu po faszyzmie i komunizmie może być bezpośrednio okultyzm i anarchia. Jesteśmy już świadkami tego w ostatnich wydarzeniach za naszą zachodnią granicą.

Właśnie te postawy są wynikiem komunikacji, która rozlewa się w transmisjach nadawanych w Internecie. Przekazach absolutnie pozbawionych kontroli, choćby takiej jakie piastuje KRRiT nad publicznymi nadawcami.

Proszę rozważyć ten problem zwłaszcza w nowej ustawie dotyczącej Mediów Narodowych. W obecnej zupełnie dziewiczej sytuacji dla formy i przekazu treści, pominięcie przekazu internetowego zwłaszcza YouTubowego Streama byłoby zaniechaniem, które w młodym społeczeństwie miałoby nieodwracalne skutki."

Tak właśnie wygląda treść owego listu, który znajdziecie na stronie Telewizji Republika.

Dowiedz się więcej

Aktualności

YouTube


YouTube wprowadził nową animację ładowania

YouTube już w marcu testował nowe animacje ładowania materiałów wideo. Teraz przyszła pora na wprowadzenie zmian w oficjalnej wersji serwisu i w taki oto sposób dostaliśmy nową animację, która nie składa się już z kilku kropek, a z kręcącego się kółka. Sprawdźcie sami odpalając jakiś film.

Dowiedz się więcej
Igor Bebkiewicz

Subskrybuj newsletter

Zaloguj się aby zapisać

Youtuberzy dubbingują postacie w "Emotki. Film”. Jest już pierwszy zwiastun!

Okazuje się, że za dubbing postaci w animowanej produkcji pt. "Emotki. Film" odpowiadać będą między innymi youtuberzy. W filmie usłyszymy między innymi Rezigiusza, Stuu, Marcina Dubiela i Littlemooonster96. Na YouTube jest już dostępny zwiastun filmu. Premiera 13 października.

Igor Bebkiewicz

NASA daje internautom dostęp do mnóstwa archiwalnych materiałów

Mnóstwo archiwalnych materiałów od NASA pojawiło się na kanale NASA Armstrong Flight Research Center. 300 nagrań, które do tej pory leżały w archiwach od teraz dostępne jest dla każdego internauty. To oczywiście nie wszystko bowiem na kanale, według zapowiedzi ma pojawić się jeszcze 200 tego typu klipów. Jest na co popatrzeć.

Igor Bebkiewicz

TV Republika wykorzystała materiały youtubera bez jego zgody

TV Republika, tak ta sama stacja z której publicyści chcą walczyć z "niebezpiecznymi transmisjami na żywo na YouTube" wykorzystuje materiały jednego z polskich youtuberów bez jego zgody.

Igor Bebkiewicz

Gwiazda YouTube'a to najgorszy sąsiad

Oglądając ostatnio popularne transmisje niektórych polskich youtuberów można dojść do takiego wniosku jednak nie tylko u nas mamy "gwiazdki" internetu, które nie dają żyć swoim sąsiadom. Jake Paul mający obecnie ponad 8,6 mln subskrybentów - 20-letnia gwiazda YouTube'a z Los Angeles regularnie uprzykrza życie swoim sąsiadom. O tym jak wygląda sprawa i dlaczego sąsiedzi Paula chcą go "wykopać" z osiedla dowiecie się z załączonego wideo.

Igor Bebkiewicz

Despacito rządzi w serwisach streamingowych

Utwór Despacito został odtworzony już łącznie 4,6 miliarda razy w serwisach streamingowych przebijając przy tym "Sorry” Justina Biebera, które miało 4,38 miliarda odtworzeń.

Dowiedz się więcej
Igor Bebkiewicz

Interesujące transmisje


Brak transmisji

Najpopularniejsze produkcje