Aktualności

FacebookPlatforma wideo od Facebooka została już oficjalnie zaprezentowana. Nazywa się Facebook Watch i zawierać ma filmy oraz transmisje na żywo. Oczywiście wszystko dobierane pod kątem społecznościowym przez co wyświetlać będą nam się w Watch przede wszystkim materiały oglądane przez naszych znajomych. Tak jak w tradycyjnej części Facebooka tak i w Facebook dostępne będą reakcje i strefa komentarzy.

Introducing Watch

Posted by Facebook on Mittwoch, 9. August 2017

Igor Bebkiewicz

Figurki kolekcjonerskie oraz wyjątkowe breloki z gier, filmów, komiksów oraz bajek? Musisz je mieć! Od 15 zł po droższe wersje kolekcjonerskie. Błyskawiczna dostawa. Już teraz sprawdź ofertę figurek Pop! Vinyl.

Messenger Kids to najnowszy komunikator od twórców najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Przewidziany jest on dla osób poniżej 13 roku życia. Użytkownicy komunikatora Messenger Kids nie potrzebują do korzystania z niego konta na Facebooku. Natomiast to od rodziców w dużej mierze będzie zależało z kim korespondować będzie ich dziecko. Nowa aplikacja dostępna jest już w Stanach Zjednoczonych od początku tygodnia.

Igor Bebkiewicz

Najpopularniejszy serwis społecznościowy chce wprowadzić kolejne zabezpieczenia aby uchronić swoich użytkowników przed włamaniami na ich konta. Nową formą weryfikacji ma być wymagane selfie. Mechanizm ten jednocześnie ma być formą czegoś na wzór kodu Captcha. Przedstawiciele serwisu zapewniają, że zdjęcia użytkowników będą wykorzystywane jedynie do tego. Po weryfikacji będą natychmiast usuwane z bazy danych.

Igor Bebkiewicz

Najpopularniejszy serwis społecznościowy działa obecnie nad wprowadzeniem nowego narzędzia. Sztuczna inteligencja wykorzystywana przez Facebooka ma przede wszystkim zapobiegać samobójstwom. Narzędzie będzie zatem sprawdzało posty oraz transmisje na żywo prowadzone w serwisie pod kątem tego czy zawierają przesłanki dotyczące tego iż autor chce popełnić samobójstwo. Odpowiednie informacje będą przekazywane do osób, które mogą udzielić pomocy użytkownikowi, który chce się zabić.

Facebook testuje kolejną funkcję zaczerpniętą z aplikacji, której popularność przyczyniła się między innymi do powstania Relacji w serwisie Zuckerberga. Nową funkcją jest tzw. Snap Streak. Czyli najkrócej mówiąc "dni", które wyświetlają się obok nicków znajomych w aplikacji. Jeśli codziennie przesyłamy sobie z danym znajomym snapy ta liczba będzie się zwiększać wraz z kolejnymi dniami. Jeśli natomiast ta zabawa zostanie przerwana na 24 godziny to liczba się zeruje. Messenger przyjął to w nieco inny sposób. Zamierza powiadamiać swoich użytkowników o tym, że powinni oni kontynuować rozmowę z daną osobą.

W Bangladeszu spłonęła wioska zamieszkiwana przez Hindusów. Wszystko dlatego, że jeden z jej mieszkańców obrażał Mahometa w postach na Facebooku. Rozwścieczony tym faktem tłum spalił aż 30 domów w wiosce Tharkurbari. Co najmniej jedna osoba zmarła. Pięć osób zostało cieżko rannych podczas ataku na wioskę. Prócz tego, że tłum atakujący wioskę podłożył ogień to kilka osób strzelało również do zamieszkujących domy Hindusów. Policja aresztowała już 53 osoby podejrzane w tej sprawie.

Dowiedz się więcej
Igor Bebkiewicz

Dobrze dobrane reklamy pod zainteresowania użytkowników mogą przynieść kolosalne zyski. Więc jak najlepiej sprawdzić czym interesują się użytkownicy? Podsłuchując ich. Wygląda na to, że już niedługo będziesz zaklejał kamerkę i mikrofon w smartfonie.

Czytaj więcej
Igor Bebkiewicz

Polecane transmisje


Interesujące transmisje


Brak transmisji

Najpopularniejsze produkcje