Aktualności

FacebookOto Facebook Watch

Platforma wideo od Facebooka została już oficjalnie zaprezentowana. Nazywa się Facebook Watch i zawierać ma filmy oraz transmisje na żywo. Oczywiście wszystko dobierane pod kątem społecznościowym przez co wyświetlać będą nam się w Watch przede wszystkim materiały oglądane przez naszych znajomych. Tak jak w tradycyjnej części Facebooka tak i w Facebook dostępne będą reakcje i strefa komentarzy.

Introducing Watch

Posted by Facebook on Mittwoch, 9. August 2017
Igor Bebkiewicz

Subskrybuj newsletter

Zaloguj się aby zapisać

Od dziś możesz udostępniać swój ekran na Facebooku!

Facebook wprowadził możliwość dzielenia się swoim ekranem podczas transmisji na żywo prowadzonych w serwisie społecznościowym. Do tej pory możliwe było dzielenie się jedynie widokiem z kamery laptopa bądź aparatu w smartfonie.

Igor Bebkiewicz

10 milionów osób zobaczyło rosyjskie reklamy polityczne na Facebooku

Facebook potwierdził, że reklamy wykupione na Facebooku przez rosyjskie organizacje w tym farmy internetowych trolli w czasie wyborów w USA zobaczyło nawet 10 milionów osób...

Czytaj więcej
Igor Bebkiewicz

Czekają nas zmiany w emotkach na Facebooku i Messengerze

Facebook już niedługo zamierza wprowadzić jednolity zestaw emoji zarówno w wersji serwisu dostępnej przez przeglądarki internetowe jak i aplikacji Messenger. Jako główny standard emoji zostanie przyjęty ten który obecny jest aktualnie na platformie Facebook (emotki widoczne na załączonej grafice). Będą niego mieli dostęp posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android, użytkownicy przeglądarek i Messengera. Posiadacze urządzeń od Apple będą używać emoji dostępnych w systemie iOS.

Igor Bebkiewicz

Facebook aktywował Safety Check po strzelaninie w Las Vegas

Po tym jak zamachowiec Stephen Paddock zabił w Las Vegas 58 osób, a 515 została ciężko rannych w czasie ataku, Facebook uruchomił funkcję Safety Check. Nowa funkcja umożliwia informowanie bliskich i znajomych o niebezpiecznej sytuacji w której się znajdujemy bądź jaka ma miejsce w pobliżu nas. Safety Check pojawiło się pierwszy raz w 2014 roku, a ostanio uruchomione bylo w czasie trzęsienia ziemi w Meksyku. W USA natomiast pierwszy raz użyto Safety Check po strzelaninie w klubie nocnym znajdującym się w Orlando.

Igor Bebkiewicz

Przed sąd za lajkowanie postów na Facebooku

W Brindisi (Włochy) przed sąd trafi 7 osób za to, że polajkowały nieodpowiedni post na Facebooku. Proces został wytoczony ponieważ oskarżeni dopuścili się zniesławienia poprzez polajkowanie na Facebooku postu stawiający w negatywnym świetle między innymi burmistrza San Pietro Vernotico - Pasquale Russo. Fulvio Sarzana, który jest adwokatem ma wiele wątpliwości co do tego czy zapadnie wyrok skazujący. Byłoby ty na pewno zdarzenie bez precedensu.

Igor Bebkiewicz

Polecane transmisje


Interesujące transmisje


Brak transmisji

Najpopularniejsze produkcje