65% KOMPUTERÓW Z SYSTEMAMI MICROSOFTU KORZYSTA Z WINDOWS 7

Igor Bebkiewicz ciekawostki technologia newsy

Duo Security przeanalizowało ponad 2 miliony urządzeń z czego 63% było z systemami Microsoftu. Wyniki wskazują, że 65% komputerów korzysta nadal z systemu Windows 7. Na drugim miejscu za wydanym w 2009 roku systemem jest najnowszy OS - Windows 10 z którego korzysta 24% posiadaczy komputerów z systemami Windows. 8% z przebadanych komputerów ma zainstalowanego Windowsa 8.1, a pozostałe 3% mają Windows Vista, Windows 8 i Windows XP, który swoją premierę miał 15 lat temu.

Ajay Arora - CEO Vera twierdzi, że jednym z powodów dla których przedsiębiorstwa wciąż pracują na starszych wersjach systemów mogą być koszty aktualizacji każdego komputera i oprogramowania.

Dwadzieścia procent urządzeń z systemem Internet Explorer korzystają z niewspieranych już wersji przeglądarek IE - 8, 9 i 10. Jedynie 3% komputerów ma zainstalowaną przeglądarkę EDGE. Z dodatkowych ustaleń wynika, że 62% komputerów na których jest IE korzysta ze starszych wersji Flash, a 42% badanych urządzeń korzysta z usług Microsoftu takich jak Outlook Web Access, Remote Desktop Gateway i Remote Desktop Protocol.© 2017 The Web Cookies. All rights reserved.